© 2024 Cestování.cz

Lyžování v Chamrousse

V Chamrousse jsou výborné podmínky pro lyžování; nachází se tu více než 90 km sjezdovek a 19 lanovek. Středisko je ideální jak pro rodiny s dětmi, tak pro zkušené lyžaře. Prvně jmenovaní jistě ocení okouzlující lyžování na lesních, snadných a lehce dostupných sjezdovkách. Rodiny si mohou zakoupit čtyřhodinový skipas, se kterým je možné začít lyžovat kdykoliv v průběhu dne. Zkušení lyžaři si určitě rádi vyzkoušejí olympijské sjezdovky či kuloár Casserousse s převýšením 850 m. Mohou také zkusit freestyle či snowboarding ve zdejším snowparku.

Při lyžování se vám naskytne nádherný výhled na Grenoble a jeho okolí. Pokud vyjedete lanovkou až na Croix de Chamrousse, budete mít výhledy do všech světových stran. Na východě odtud se nachází Grandes Rousses a pohoří Oisans, na jihu Taillefer a Mount Aiguille, na západě plošina Vercors a na severu Chartreuse a Bauges.

Se 40 km běžkařských tras je náhorní plošina l'Arselle skutečným rájem pro běžkaře. Tento druh sportu lze (podle aktuálních sněhových podmínek) provozovat od otevření střediska v prosinci až do začátku dubna.

Další zimní aktivity: výlety na sněžnicích (17 km tras), potápění pod ledem v horských jezerech (pod 50 cm až 2 m tloušťkou ledu, pod dohledem zkušených instruktorů), speedriding, paragliding, jízda se psím spřežením, sáňkování (pouze pro děti), bruslení apod.