© 2024 Cestování.cz

Léto v Chamrousse

Chamrousse nabízí návštěvníkům několik možností, jak si užít krásnou přírodu v jeho okolí.

Turistika

Krajinou se můžete procházet sami, ale lze také využít služeb průvodců. Pořádají se zde např. rodinné výlety za poznáním životního prostředí. Jde o zábavné objevování přírody prostřednictvím her. Díky tomu se ponoříte do světa mravenců, kamzíků a svišťů a vyznáte se v květinách a stromech.

V Chamrousse se také konají tematické půldny (o přírodním bohatství, ekologii apod.). Pro zdárné absolvování výletů je potřeba mít s sebou batoh, pevné boty, teplé oblečení a oblečení do deště.

Možný je také orientační běh a Nordic Walking.

Via Ferrata

Milovníci zajištěných cest (Via Ferrata) jistě ocení zdejší dvě trasy: Les Trois Fontaines a Les Lacs Robert. Přístupné jsou od května do října.

K Les Trois Fontaines se od stanice lanovky dostanete za 10 minut. Zajištěná cesta začíná ve výšce 2200 m n. m., měří 350 m s převýšením 40 metrů. Lze ji absolvovat za 60 až 90 minut. Jedná se o příjemnou, mírně obtížnou trasu se dvěma únikovými cestami.

Les Lacs Robert se nachází cca 20 minut cesty od stanice lanovky. Via Ferrata začíná ve výšce 2050 m n. m., její délka je 300 m a převýšení 150 m. Cesta vám zabere cca 1,5 až 2 hodiny. Tato trasa je obtížnější než Les Trois Fontaines.

Vstup na obě zajištěné trasy je na vlastní nebezpečí. Nutností je odpovídající vybavení, včetně horolezecké techniky.

Další aktivity

Cyklistika, jezdectví, paragliding, rybaření, letní sáňkování, kanoistika, horolezectví, turistika s doprovodem husky, pétanque, tenis, ping-pong, lukostřelba apod. Nachází se tu také lanový park a skate centrum.